Erhan ESİNDUY

img
Yönetim Müdürü

M. Erhan ESİNDUY

İstanbul’daki ESKOMARINE Trading Ltd. Co .'nin yönetim müdürü ve ortağı olan Erhan Esinduy, aynı zamanda Türk armatörleri ve yöneticilerine kapsamlı kayıt ve kurumsal hizmetler veren Türkiye’deki Liberya Sicili'nin Bölge Müdürü’dür. Ayrıca Türkiye Gemi İnşa Sanayicileri Birliği (GISBIR) Dış İlişkiler Komitesinin aktif üyesi ve ayrıca Türkiye Deniz Ticaret Odası (DTO) üyesidir.

İngiltere'de Yetkinlik Sertifikası'nı alan Erhan Esinduy, o zamanlar P & OCL gemilerinin ardından P & O Nedlloyd'da çalışan tek İngiliz olmayan vatandaştı. Denizde 10 yıl çalıştıktan sonra kariyerine karada devam etme kararı aldı ve Grup Kalkara Denizcilik ve Ticaret’te, Karahasan Şirketler Grubu’nda ve Furtrans Denizcilik Grup’ta liman idare memuru olarak, DPA ve Operasyon Müdürü olarak toplam 15 yıl çalıştı, ardından Adem Kocadağ ile birlikte 2014 yılında ESKOMARINE Trading Co Ltd’yi kurdu.

Erhan Esinduy, denizcilik operasyonları, kaza incelemesi, her türlü denizcilik şikâyetlerinin ele alınmasının yanı sıra gemi muayeneleri ve anketleri ile ilgili kapsamlı tecrübeye sahiptir. Ayrıca, Liberya Sicilince onaylanmış olarak, Bayrak Devlet Müfettişi ve ISM / ISPS ve MLC 2006'nın baş denetçisidir.